fbpx

31 lipiec – Sport & Joga – Ohana

Zapraszam Cię do niesamowitego miejsca. Do miejsca, w którym wystarczy być, by odciąć się od świata i odpocząć. A gdy dodamy do tego spacery po ciągnących się w nieskończoność polach, wypady w góry, przepyszne, zdrowe jedzenie, zajęcia sportowe, jogowe i wieczory przy ognisku lub w saunie – totalne rozpieszczenie gwarantowane!

 

Zamieszkamy w Agro-Pustelniku, którego klimat podyktowany jest zamiłowaniem do antyków, naturalnych surowców oraz lokalnej kultury. Tutaj każdy pokój opowiada swoją historię. Kiedyś mieścił się tu zakład stolarski, gdzie gospodarze odnawiali antyczne meble. Z czasem zdecydowali się na przekształcenie go w miejsce, które będzie cieszyć nie tylko ich samych. O historię możecie zapytać ich samych, na pewno chętnie się podzielą 🙂

 

Agro-Pustelnik to kameralne miejsce, składające się z tylko 10 pokoi z łazienkami. Oprócz nich do naszej dyspozycji będą: przestronna jadalnia, sala kominkowa, duża sala z drewnianą podłogą przeznaczona na zajęcia, sauna i duuuży ogród ze stawem i miejscem na ognisko.

 

 

Co będziemy jeść?

Wypiekane na miejscu chleby, ręcznie robione przetwory i produkty od okolicznych gospodarzy sprawiają, że jedzenie w Agro-Pustelniku to po prostu „niebo w gębie”. W ramach pobytu  zapewniamy śniadania, obiady (zupa + II danie + deser) oraz kolacje.

Dieta mięsna czy wege – o to zapytamy Cię przy rezerwacji.

 

Co będziemy robić?

Gdzie na wakacje z dziećmi? Najlepiej gdzieś, gdzie jest czyste powietrze, w otoczeniu natury, z dala od wszelkich dróg i zabudowań, gdzie dzieci będą miały towarzystwo, a Ty czas dla siebie. Do miejsca, w którym dobrze zjesz i odpoczniesz. Naładujesz akumulatory, wypoczniesz, pooddychasz czystym, górskim powietrzem – wskakuj na Ohanowy pokład!

 

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH

Dla Ciebie przygotowaliśmy moc endorfin i zastrzyk energii!  Codziennie będziesz miał/-a możliwość wzięcia udziału w zajęciach z Olgą Lipczyńską – trenerem personalnym, nauczycielką jogi i mamą 3-letniego Stefana. Czekają nas 2 treningi dziennie: od rana cardio wzmacnianie i treningi całego ciała z obciążeniem, z wykorzystaniem np. gum mini-band, a popołudniami  trening jogowo-stretchingowy.

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI

W czasie zajęć dla dorosłych dzieci będą świetnie się bawić w gronie innych dzieci. Stawiamy na edukację poprzez zabawę i angażowanie najmłodszych w aktywne sposoby poznawania siebie i otaczającego je świata. Proponujemy zajęcia zaplanowane, z dużym marginesem na inwencję własną dzieci.

Planujemy odpoczynek od planów dnia, zajęć domowych i dodatkowych. Według nas natura jest najlepszym placem zabaw, także postaramy się, by dzieci mocno z niej skorzystały. Zajęcia będą różnorodne i dopasowane do zainteresowań i wieku dzieci.

CO POMIĘDZY ZAJĘCIAMI?

Wypoczynek w ogrodzie, leżenie na kocu, eksploracja okolicy rowerem, piechotą lub konno, wypad do Kolorowych Jeziorek czy na pobliskie zamki, a wieczorami relaks przy ognisku, w saunie czy wspólny wieczór kinowy.

Jednego dnia wybierzemy się też wspólnie do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej, gdzie podczas zwiedzania z przewodnikiem dowiemy się więcej na temat Pogórza Kaczawskiego i Krainy Wygasłych Wulkanów.

Kraina Wygasłych Wulkanów to fragment Sudetów wyjątkowo bogaty geologicznie. To tu występują najpiękniejsze agaty w Polsce! Relikty dawnych wulkanów przyciągają coraz więcej adeptów geologii. Warsztaty geologiczne odbędą się w nieczynnym kamieniołomie w Lubiechowej. 

Na warsztatach poszukamy agatów, a później użyjemy młotków, by wydobyć z nich tzw.jajka. Później je poprzecinamy i sprawdzimy czy w środku znajduje się jakiś minerał.

Na terenie przynależącym do gospodarstwa znajduje się stajnia wraz z ujeżdżalnią, w skład której wchodzi 5 koni i kucyk. Bezpośrednio na miejscu można umówić się na jazdę konną na lonży, czy wyjazd w teren na podziwianie pięknych krajobrazów Sudetów Środkowych.

DZIEŃ 1 (poniedziałek)

Od godz. 15:00 przyjazd i zakwaterowanie
17:00 – 18:30 zajęcia zapoznawcze
17:00 – 19:00 zajęcia dla dzieci
19:00 obiadokolacja
20:00 odpoczynek po podróży

DZIEŃ 2-6 (wtorek-sobota)

od 8:30 śniadanie
10:30 – 12:00 zajęcia dla dorosłych
10:30 – 12:30 zajęcia dla dzieci
12:30 zupa
13:00 – 16:30 czas wolny na spacery, wycieczki po okolicy, błogie leniuchowanie w ogrodzie, czytanie książek (codziennie zaproponujemy wycieczkę po okolicy, ale decyzja czy chcecie spędzić czas w gronie innych rodzin czy sami należy do Was)
16:30 – 18:00 zajęcia dla dorosłych
16:30 – 18:30 zajęcia dla dzieci
18:30 obiadokolacja
20:00 czas wolny/ wieczorne ogniska/ sauna / wieczór kinowy

*jednego dnia wybierzemy się na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej i warsztaty szukania agatów, gdzie zjemy także obiad. Do Agro-Pustelnika wrócimy na kolację.

DZIEŃ 7 (niedziela)

9:00 śniadanie

do godz. 11:00 wymeldowanie z pokoi i pożegnanie

 

LOKALNE ATRAKCJE

W okolicy znajduje się wiele atrakcji. Oto niektóre z nich:

– Sudecka Zagroda Edukacyjna

– Kolorowe Jeziorka

– Skalne Miasto– Zamki piastowskie– Browar Miedzianka– Opactwo Krzeszów– Dolina Pałaców i Ogrodów– Zamek Książ

ZAREZERWUJ WYJAZD
Po wysłaniu zapytania skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów. Link do Ohany: https://ohanatravel.pl/

 

KTO O WAS ZADBA

Daria Szychta – organizatorka i opiekunka wyjazdu :)
Na co dzień jeżdżę po Polsce i odwiedzam najodleglejsze jej zakamarki. Odkrywam klimatyczne miejsca, w których każda chwila staje się niezapomnianą. Zafascynowana ludźmi – tych najfajniejszych zapraszam do współtworzenia wyjazdów. Uwielbiam spędzać czas aktywnie i na powietrzu, czym wraz z mężem zarażamy naszych synów, lat 6 i 8.

Olga Lipczyńska – to oprócz tego, że super babka i fajna mama 3-letniego Stefka – instruktorka fitness, nauczycielka jogi i trener personalny z wieloletnim doświadczeniem. Na co dzień prowadzi zajęcia grupowe i treningi personalne w swoim podpoznańskim studio Balance Movement. Oprócz prowadzenia zajęć, prowadzi szkolenia dla instruktorów fitness oraz kursów na temat żywienia i aktywności fizycznej w ciąży.

Poprzedni wpis
24 lipiec – Wakacje z Jogą
Następny wpis
14 sierpień – Alizja Ziemkiewicz – Joga

Zobacz także

9 maj – Warsztat Głębokiej Transformacji

14 sierpień – Alizja Ziemkiewicz – Joga

Drugi Wymiar Akademii Awatara – Jogowofitnessowy camp

29 Styczeń – Jogostan – JogaLowe

Menu