fbpx

Trasy narciarskie

Superstacja Czarnów - Ski (Polska)

18 km od Agro-Pustelnik

 • Superstacja Czarnów – Ski tworzą 2 wyciągi teleskopowe (700m, 500m) oraz 3 trasy narciarskie o łącznej długości 2,5 km. Do wyboru mają Państwo 2 trasy średnie (kolor niebieski) oraz 1 łatwą (kolor zielony). Trasy są urozmaicone, szerokie i stanowią spójny system. Jazdę rozpoczynamy dolnym wyciągiem Nr 1. Dzięki sztucznie usypanemu zjazdowi przy jego ostatniej podporze można swobodnie skierować się w lewo do wyciągu Nr 2 lub w prawo aby powrócić do punktu wyjścia bądź zjechać do parkingu.

 

 

Žacléř (Czechy)

30 km od Agro-Pustelnik

 • Žacléř (Zaclerz), ładnie położone, nieduże miasteczko liczące 3670 mieszkańców. Teren usytuowany we wschodniej części Karkonoszy. Różnorodne trasy zjazdowe otoczone piękną przyrodą. Zaletą jest na pewno bliskość granicy z Polską z przejściem w oddalonym o ok. 4 km Królovcu. Zachwyceni będą szczególnie miłośnicy nart biegowych, którzy znajdą tutaj 10 km codziennie przygotowywanych tras biegowych z możliwością dojazdu do kolejnych tras prowadzących w kierunku Polski. 5,9 km tras zjazdowych obsługiwanych przez 5 wyciągów o łącznej przepustowości 3500 os./h Sztuczne naśnieżanie na odcinku 4 km tras. Oświetlenie wieczorne. Najdłuższy wyciąg o długości 1000 m i przepustowości 1200 os./h. Trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności: 6 tras niebieskich, 1 czerwona i 1 czarna. Najdłuższa trasa mierzy 1400 m z różnicą wzniesień 260 m. Piękne widoki na pobliskie góry. Dogodne warunki dla rodzin z dziećmi. Jeśli macie ochotę na genialne piwo to niedaleko trasy narciarskiej (ok 10min autem) znajduje się Minipivovar Berko w Bernarticach.

 

 

Malá Úpa (Czechy)

32 km od Agro-Pustelnik

 • W Małej Upie znajdziemy dwie stacje: U Kostela i Pomezky. Każda oferuje stoki o długości ponad tysiąc metrów i kilka wyciągów. Oba stoki narciarskie są skierowane na południowy zachód, są więc dość nasłonecznione. Z obu możemy podziwiać widok na Śnieżkę, na którą trasa z Małej Upy mierzy dziewięć kilometrów.

 

SKI Arena Łysa Góra (Polska)

30 km od Agro-Pustelnik

 • Stok narciarski SKI Arena Łysa Góra znajduje się w Górach Kaczawskich niedaleko Jeleniej Góry (których grzbiety zamykają od północy Kotlinę Jeleniogórską). Do najwyższych szczytów tych gór zalicza się: Baraniec (718), Skopiec (724), Okole (721) a także Łysą Górę (708). Do dyspozycji narciarzy: trzy trasy zjazdowe (łatwe – niebieskie), każda o długości 1000 m. Pięć wyciągów narciarskich: System sztucznego śnieżenia. Oświetlony stok – nocne jazdy. Ski serwis. Wypożyczalnia nart.

 

 

Karpacz - Biały Jar (Polska)

41 km od Agro-Pustelnik

 • Stacja Winterpol Biały Jar znajduje się 2 km w górę od centrum Karpacza. Wyciąg na trasie „Biały Jar” to nowoczesna, sześcioosobowa kanapa o długości wyciągu 600 metrów. Ma podgrzewane siedzenia i kopułę, która w razie potrzeby ochroni pasażerów przed śniegiem, deszczem czy wiatrem. Ten ośrodek to stacja idealna dla początkujących i rodzin. Niezależnie, która trasę wybierzemy, wszystkie spotykają się w połowie stoku.

 

 

Karpacz - Ski Arena (Polska)

46 km od Agro-Pustelnik

 • Karpacz Ski Arena składa się z następujących wyciągów:
  Zbyszek – Kolej linowa 4 osobowa, dł. 2229m, przepustowość 650 os./h
  Euro – wyciąg orczykowy, dł. 705 m, przepustowość 1400 os./h,
  Grosik – wyciąg orczykowy, dł. 863 m, przepustowość 1200 os./h
  Jan – wyciąg orczykowy, dł. 418 m, przepustowość 500 os./h
  Kubusiowy Stok – taśma, dł. 50 m, przepustowość 300 os./h
  Liczykrupa – kolej linowa 2 osobowa, dł. 924 m, przepustowość 1400 os./h
  Złotówka – orczykowy dwuosobowy, dł. 747 m, przepustowość 1200 os./h

 

 

Pec pod Snezkou (Czechy)

48 km od Agro-Pustelnik

 • Ośrodek narciarski, który obsługuje 1 cztero siedzeniową kolejkę linową, 10 wyciągów o przepustowości 9 620 osób/godzinę i utrzymuje cca 12,6 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności jest największym ośrodkiem w całym regionie. Tereny narciarskie są lubiane przede wszystkim przez rodziny z dziećmi, ponieważ mogą sobie wybrać począwszy od łączek do ćwiczeń aż po bardzo trudne tereny zjazdowe. W godzinach wieczornych funkcjonują 3 wyciągi ze sztucznym oświetleniem, z czego trasa zjazdowa Javor jest najdłuższym i najlepiej oswietlonym stokiem w Republice Czeskiej. Na terenia całego ośrodka poruszacie się Państwo tylko z jedną kartą chipową. Dla fanów snowboardingu przez cały sezon działa olbrzymi funpark. Dla biegających na nartach jest na bieżąco utrzymywana Magistrala Karkonoska.

 

 

Velká Úpa (Czechy)

48 km od Agro-Pustelnik

 • Mniejszy ośrodek z dużą różnicą wysokości. W Velké Úpě można jeździć na nartach bez kolejek nawet w tym najpopularniejszym czasie. Tuż obok dolnej stacji kolejki linowej Portášky znajduje się LIVE park dla dzieci z ruchomym chodnikiem dla klientów szkoły narciarskiej SkiResort Live. Stok narciarski dla dzieci Sagasserky znajduje się na Portáškách, przy górnej stacji kolejki linowej.

 

 

Černá Hora (Czechy)

50 km od Agro-Pustelnik

 • Ski Resort Černá Hora proponuje tym, którzy tu przyjadą, wszystkie rodzaje tras zjazdowych o całkowitej długości ok. 17,5 km, z czego 77 proc. ma pełny system sztucznego dośnieżania. W sumie są tu cztery kolejki linowe i 22 wyciągi, gdzie każdy narciarz czy snowboardzista znajdzie coś dla siebie. Skiresort Czerna Hora dba także o narciarstwo biegowe. Przykłada dużą wagę do przygotowania ok. 70 km tras. Poruszanie się narciarzy między ośrodkami ułatwiają darmowe skibusy, które kursują w głównym sezonie.

 

 

Poprzedni wpis
Co można zobaczyć podczas pieszej wędrówki? (odc. 3)
Następny wpis
Rustykalna Restauracja i Pizzeria – Krzeszów

Zobacz także

Szlak rowerowy

Obwodnica Zawory

Piknik Historyczny w Bolkowie

Piknik Historyczny w Bolkowie

Restauracja Młyn Wielisław – Sędziszowa

Kino za Rogiem – Krzeszów

Menu